112 Turhan Sofuoğlu İçin Ağlıyor

Türkiye’de 112 sisteminin geliştirilmesinde büyük emeği geçen, geliştirdiği sistemleri dünya ülkelerinin örnek aldığı İzmir Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Turhan Sofuoğlu’nun görevden alındığı dedikodusu, İzmir ‘deki 112 çalışanlarını gözyaşına boğdu.

112 Turhan Sofuoğlu İçin Ağlıyor
Herkesle iyi geçinen, sempatik ve kararlı kişiliğiyle çalışmalarını yürüten Dr. Turhan Sofuoğlu, Türkiye’deki 112 sisteminin geliştirilmesi için bir çok çalışma yaptı. Bakanlık bazı yönetmeliklerini de hazırlanmasına büyük katkı suna Dr. Sofuoğlu ve beraberindeki ekip, son geliştirdikleri proje kapsamında Afrika ve Balkan ülkelerinden gelen ekiplere de eğitim veriyordu.

SAĞLIK MÜDÜRÜ’NE ‘SOFUOĞLU GİTMESİN’ MESAJI

Geçtiğimiz günlerde konuyu netleştirmek isteyen Narlıdere Komuta Merkezi çalışanları, bir toplantı için gelen İzmir Sağlık Müdürü Dr. Bediha Türkyılmaz’ı koridorda bekledi. 112 çalışanları, Sağlık Müdürü’ne “Turhan Sofuoğlu’nu çok seviyoruz, onun gibi başarılı anlayışlı birini bir daha bulamayız. Görevde kalsın’ mesajı verdi. Türkyılmaz ve gözüyaşlı 112 çalışanları arasında duygulu anlar yaşandı. Türkyılmaz’ın da Sofuoğlu’nun görevde kalması için Ankara – İzmir arası yoğun bir bürokrasi trafiği yürüttüğü ifade ediliyor

BAKAN MÜEZZİNOĞLU DA DESTEKLİYORDU

Geçen yıl yeni ambulansların devir teslim töreni için Narlıdere’ye gelen İzmir Valisi Mustafa Toprak İzmir 112 nin çalışmalarından övgüyle bahsetmişti. Yine Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından bizzat takip edilen Balkan Ülkeleri Sağlık Eğitim Programı İzmir 112 tarafından yürütülmekteydi.

ATT VE PARAMEDİKLER’DEN MESAJ YAĞMURU

İzmir 112 çalışanları ise 112’nin kuruluşundan beri büyük özveriyle görev yapan ve adeta Türkiye’deki 112 sisteminin kurumsal hafızası olan Sofuoğlu’na her türlü desteğe hazır olduğunu belirtiyor. ATT ve paramedikler, meslek örgütlerini mesaj yağmuruna tuttu.

Erkan DOĞAN – www.personelsaglik.com Özel Haber /

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2015, 19:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Prmdk
Prmdk - 1 yıl Önce

Sayın hocamızı 112 Ambulans servisi kurucusu büyük projelere imza atmiş Saygı deger insan her zaman ysnımızdaydı biz de yanındayız

SIRADAKİ HABER