UMKE Makyaj-Mulaj Eğitimi

UMKE Eğitimleri kapsamında Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi personelleri değişik alanlarda da eğitiliyor. Bunlardan biri de makyaj mulaj eğitimleri.

UMKE Makyaj-Mulaj Eğitimi

Olağan durumların dışında müdahale gerektiren, doğal, teknolojik ve insan kaynaklı  afetlerde görev yapan ve yaralı vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) gönüllü personelleri, gerçeğe en yakın yaralılara müdahale edebilmeleri amacıyla 2 gün süren Makyaj-Mulaj eğitimlerini tamamladı.  

Makyaj-Mulaj eğitimi aldılar, gerçeği aratmadılar

      Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Bolu Bölge Koordinatörlüğüne bağlı illerden toplam 31 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) personeline, Ankara  Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinden profesyonel eğitmenlerin desteği ile Makyaj-Mulaj eğitimi verildi.  Makyaj-Mulaj eğitimi aldılar, gerçeği aratmadılar

       Bu sayede Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi personelleri özel bir makyaj tekniği ile gerçeğini aratmayan yaralılara müdahale deneyimini de yaşamış oldular ve gerçek yaralılara müdahale edilmesi durumunda önceden bu eğitimleri tamamladıklarından tecrübe kazanmış oldular. 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 22:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER