Alparslan CAN - UMKE ve EGO

UMKE ve EGO

Farklı sağlık haber sitelerinde "
UMKE Kampı mı yoksa Guantanamo Kampı mı?
UMKE Kampı mı yoksa Guantanamo Kampı mı?" adı altında bir haberi sitemizde de yayınlamamız istendi.

İllere ve UMKE yüreklilerine tavsiyemiz Sorumlularınızla ilgili sıkıntılarınızı öncelikle kendi aranızda oturup çözmeniz, çözülmüyorsa Koordinatör ilinizle yada Bakanlık Yetkilileri ile bir çözüm yolu bulmanız..

Daha önce bu tarz sorunları yaşamış ve "sorun ve sorunluları" yerinde tespit etmiş  biri olarak medyaya yansıyan ilinizle ilgili olumsuz haberler yine dönüp dolaşıp başınızı ağrıtır.. ilinize ancak zarar verirsiniz..

Böyle medyaya aktaracağınıza bir rapor hazırlayıp Bakanlık yetkililerine iletiniz..

Sanmayın ki illerde yaşanan gelişmeleri kimse bilmiyor..

UMKE; disiplin , çalışma ve özveri görevidir..

UMKE; entrika, dalavere yada yatma yeri değildir..


Bu tezattan ikincisini tercih edenlere elbette verilen görevler ağır gelir.. Ağır gelenlerin yolu açık UMKE'den uzak olsun..

UMKE Sorumlusu arkadaşlarımız egolarını bir kenera koysun..EGO ve UMKE bir arada olduğunda UMKE ikinci planda kalıyor..

Birincisini tercih eden Sorunlularda artık yol verse de UMKE'yi daha ileri taşıyabilecek toparlayabilecek Yüreklilerin önü açılsa.. Hem UMKE hemde Sağlık Teşkilatı kazançlı çıkmaz mı..

Orta yolu bulmak bu kadar zor olmasa gerek..


YORUM EKLE
YORUMLAR
umke
umke - 4 yıl Önce

bir ekip liderinden rahatsızlık varsa,varsa demekten kasstım genel olarak üyelerin çoğunluğunda varsa kanıta dayalı ilin yöneticileri aracılığı ile çözülür..bazen öyle durumlar var oluyor ki..bir iki kişi işine gelmediği için çıkarına uymadığı için kendi düşüncesine genel düşünceymiş gibi ifade edebilmektedir.öyle durumlar varki kişi hiç bir vakaya göreve gelmiyor ama çıkarına uyan bir kampa gelemezse ayırımcılık var burada diye şikayetler edebiliyor,olayları iyi ayırt etmek lazım..yaşananlarda bir sıkıntı varsa ekip üyeleri şikayetlerini yapa ve il yöneticileri çözer,il yöneticileri çözmese bile ekip üyeleri memnun değilse zaten işler yürümeyecektir.işini yapamayan/yapamayan umke sorumlusuda vardır...umkeyi çıkarına kullanmak isteyen umke personelide vardır,bazıları kampta eglence işster mangal ister bazıları ciddi tatbikatlar bekler...

umkeizm
umkeizm - 4 yıl Önce

yüreğine ve ağzına sağlık..
entrika ve dalavere yüzünden kendimi "game of thrones" başrolündeymişim gibi hissediyorum =)

umkeci
umkeci - 2 yıl Önce

Her zaman disiplinden yanayım bu demek degilki yanında kilere bağırıp cagirsin herşeyi dozunda olmalı disiplinli ve eğitim ağırlıklı kamplar devam etmeli