Hatay'da UMKE ve 112 Ekipleri Teyakkuzda

Esed Türkmen bölgesine saldırdı..

Hatay'da UMKE ve 112 Ekipleri Teyakkuzda
 Suriye'de rejimine bağlı birlikler, muhaliflerin kontrolündeki Bayırbucak Türkmen bölgesinde yer alan Kırkbeş Tepesi'ne saldırı düzenledi. Saldırıda yaralanan 8 Suriyeli Türkiye'ye getirildi.
Yaklaşık 11 gün önce Lazkiye kentine bağlı Keseb kasabası ve çevresinde rejime ait birliklerle, muhalifler arasında başlayan çatışmalar devam ediyor.

Rejime bağlı birlikler öğle saatlerinde Bayırbucak Türkmen bölgesinde yer alan Kırkbeş Tepe'sine havadan ve karadan saldırı düzenledi.

Sıcak çatışmaların yaşandığı bölgede çok sayıda ölü ve yaralının olduğu öğrenilirken yaralılardan 8'i Yayladağı sınırından Türkiye'ye getirildi.

Durumu ağır olduğu öğrenilen yaralılar, Yayladağı Toplum Sağlığı Merkezi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Hatay'daki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Muhalifler Keseb kasabası ve çevresinde yaşanan çatışmalar sonucu Keseb kasabası, sınır kapısı ile bölgede stratejik öneme sahip Kırkbeş Tepe'sini ele geçirmişti.


Harim kasabası da bombalandı

Suriye'nin Türkiye sınırı yakınındaki Harim kasabası rejime bağlı savaş uçaklarınca bombalandı. Saldırıda yaralanan 23 kişi Türkiye'ye getirildi; yaralılardan biri yaşamını yitirdi.

Reyhanlı ilçesinin karşısındaki Suriye'nin Harim kasabasına, rejime bağlı savaş uçaklarınca hava saldırısı düzenlendi. Bombardımanda ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi.

Saldırıda yaralanan 23 kişi, yakınlarının yardımıyla Beşaslan köyü sınırından Türkiye'ye getirildi. Güvenlik güçleri ve UMKE ekiplerin yardımıyla ambulanslara taşınan yaralılar hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan birinin yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Güvenlik güçlerinin teyakkuz halinde olduğu bölgeye çok sayıda ambulans ve sağlık ekibi de sevk edildi. Patlama seslerinin duyulduğu bölgeden dumanların yükseldiği gözlendi.

AA

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 14:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 5 yıl Önce

bazen, siz de mi balistik malzeme kullansanız diye düşünüyorum. :/ kolaylıklar!

SIRADAKİ HABER