"Şimdi denizden ceset topluyorduk"

Deprem uzmanından korkutan yorum: Gündüz olsaydı denizden ceset toplardık

"Şimdi denizden ceset topluyorduk"

 Prof. Övgün Ahmet Ercan, "Deprem gündüz saatlerinde olsa şimdi denizden teknelerle ceset topluyor olacaktık" dedi.

Deprem uzmanı Prof. Övgün Ahmet Ercan, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

"DEPREM ÖĞLEN SAATLERİNDE OLSA..."

"Bu deprem sevecen bir deprem, şansımız varmış" diye konuşan Ercan, depremin gündüz saatlerinde olması halinde felaket yaşanacağını belirterek, "Deprem sonrası Gökova Körfezi 1-1.5 metre göçtü. Bu göçüntü sırasında deniz dalgaları kıyıya vurdu. Kıyı kesiminde sandalları devirdi. Milyonlarca tonluk bir güçten bahsediyoruz. Deprem öğlen saatlerinde olsa şimdi denizden teknelerle ceset topluyor olacaktık" dedi.

"MARMARA DEPREMİNİ TETİKLEMEZ"

"Bu deprem, Marmara Depremini tetikler mi?" sorusuna da cevap veren Ercan, "Asla tetiklemez. Hiçbir ilgisi yok. Gökova Körfezi'ndeki deprem bir çöküntü depremi. Marmara Bölgesi fayları ise Kuzey Anadolu faylarıyla bağlantılı. İlgisi yok" şeklinde konuştu.

Ege Denizi'nde meydana gelen 6,3'lük deprem, en çok hissedildiği Bodrum ve Datça'da paniğe yol açtı. Pencerelerden atlayan 100'e yakın kişi, hafif yaralanmalarla hastanelere başvurdu. Deprem, Bodrum Devlet Hastanesi'nin acil servisinde küçük çaplı hasara yol açtığı için, yaralılara hastane bahçesinde kurulan sahra çadırında müdahale edildi. Muğla Valisi Esengül Civelek, AFAD Başkanı Halis Biden ile birlikte hastaneye gitti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da depremin ardından Bodrum'a hareket etti. Hastanede yaralıları ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER