Sigarayı Bırakmak İsteyenlere Tuzak

Dolandırıcılar sağlık sektörüne de el attı.

Sigarayı Bırakmak İsteyenlere Tuzak
Hedeflerinde bu kez sigarayı bırakmak isteyen vatandaş var. “Sağlık Bakanlığı’ndan arıyoruz” yalanına inanmayın!

Şikayetvar’ın haberine göre: Sağlık Bakanlığı’ndan aradıkları söyleyen dolandırıcılar sigara ile mücadele kapsamında aradıklarını belirterek, vatandaşlara sigarayı bırakmalarına yardımcı olacak ilaçlar göndereceklerini ifade ediyor. Piyasa değeri 500 TL olan ilaçları bir kereye mahsus yalnızca kargo ücreti karşılığında göndereceklerini söyleyen dolandırıcılar, insan sağlığıyla oynuyor. Sağlık Bakanlığı’nın onayı olduğuna dair kesin bilgi alan tüketiciler sipariş veriyor ve ürünler kendilerine ulaştığında dolandırıldıklarını anlıyor. Firma ve yetkililerine ise ulaşmak mümkün olmuyor.

Sağlık Bakanlığı: İnanmayın!

Sağlık Bakanlığı'nın hiçbir sigarayı bırakma ürünü ya da ilacının satışını yapmadığını ifade eden yetkililer, ''Halkımız bu kişilere kesinlikle inanmasın. Zaten Türkiye'de ruhsatlı bitkisel sigarayı bırakma ürünü yok'' diye konuştu.

"Sağlık Bakanlığı'nın adını kullanarak sigara bıraktırma ürünleri pazarlıyorlar" diyen şikayetçiler bu kişilerin yöntemlerini şöyle açıkladılar:


“Sağlık Bakanlığı'ndan Arıyoruz Diye Yanıltıyorlar!”

“Sağlık Bakanlığı sigarayı bırakmayı destekliyor diye başlayan bir telefon aldım. ‘Sağlık Bakanlığı onayı var mı? ‘diye ısrarla sordum. ‘Evet’ deyince kabul ettim. Bana beş kutu ilaç göndereceklerini ilacın değerinin 600 TL olduğunu, fakat sadece kargo ücreti olarak 79 TL ödemem gerektiğini söyledi. Gayet sağlıksız bir kargo aldım. Ürün hiç güven vermediği için iade etmek istedim. Kargo poşeti üzerindeki numarayı aradım numara kullanımda değil. Firmayı aradım ’biz takip edemeyiz çok yere veriyoruz onlarda başka firmalara veriyor’ dediler. Kargo şirketini aradım sadece poşetin üzerindeki numara var başka yok dediler. Yani ulaşılamıyor. İnsan sağlığıyla oynamayın.

“Sağlık Bakanlığı'ndan Arıyoruz Diyerek Kandırdılar”“Sağlık Bakanlığı'ndan arıyoruz görüşmemiz kayıt altında sigarayı bırakmak istiyorsanız 1 tuşuna basın diyorlar ve bırakmak istiyorsanız 1 tuşluyorsunuz. Telefon kapanıyor bilahare 0532139*** no'lu telefondan müşteri temsilcisi adı altında bir bayan Sağlık Bakanlığı'ndan arıyorum sigara bırakma talebiniz olmuş bu ilaç eczanelerde 500 TL ve üzeri satılmakta olduğunu 1 sefere mahsus sizin için bu ilacı devletin karşılıyor siz sadece vergi ve kargo bedelini ödeceksiniz’ diyor kapıda ödeme ile ürünü gönderiyor para alıyor. Sağlık Bakanlığı buna nasıl göz yumuyor?”

“Eşimin Rahatsızlanmasına Sebep Oldu!”

“Sağlık Bakanlığı sigarayı bırakma merkezinden arıyoruz diye aradılar, sigarayı bırakmak için bir ürün önerdiler eşim kabul etti. Özellikle sordu ‘Sağlık Bakanlığı mı?’diye ‘evet’ dediler. Eşimde kabul etti. 3 gün için de geldi. Kargodan aldık ama hayal kırıklığı oldu. Ürünün içinde karanfil, meyan kökü karabaş, melisa, biberiye, defne tarçın ve mersin yaprağı olan toz şeklinde plastik 22 gr bir kutu geldi.

Bakanlık ile alakası yoktu oysa ısrarla sormuştu ve bakanlığın ürünü demişlerdi. Şimdi Sağlık Bakanlığı’na da şikayet edeceğim, beni de şimdi arayarak ‘Sağlık Bakanlığı'ndan arıyoruz ücretsiz sigarayı bırakmak ister misiniz? diye soruyorlar. Eşim inandı ve ilk kullanışta karın ağrısı çekti.”
 
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER