Kamyon sağlık ocağına girdi: 1 ölü, 1 yaralı

İzmit’te vatandaşlar arasında “ölüm rampası” olarak adlandırılan Gazanfer Bilge Bulvarı üzerindeki Santral Yokuşu’nda yine kaza meydana geldi.

Kamyon sağlık ocağına girdi: 1 ölü, 1 yaralı

İzmit’te vatandaşlar arasında “ölüm rampası” olarak adlandırılan Gazanfer Bilge Bulvarı üzerindeki Santral Yokuşu’nda yine kaza meydana geldi. Ağır vasıta bir vinç yokuştan indiği sırada frenleri boşaldı. Önünde seyir halinde olan bir araca ve yolun sonunda yer alan İzmit Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlama Üreme Sağlığı Eğitim Merkezi binasına çarparak duran vinç, binanın 2 katını büyük ölçüde yıktı. Kaza sonucu vinç şoförü Ömer Coşkun olay yerinde hayatını kaybederken, binada yer alan ismi henüz öğrenilemeyen bir kadın da ağır şekilde yaralandı. Kaza sonrasında vatandaşlar tehlike saçan yokuşta önlem alınmadığını belirterek yetkililere tepki gösterdi.

SADECE UYARI TABELASI VAR

Hatırlanacağı gibi iki gün önce de benzer bir durum yaşanmış, yine bir kamyonun freni boşalmış ve kamyon önünde yer alan 5 araçla 1 motoru adeta biçmiş, yolun sonunda takla atarak durabilmişti. Yapıldığı ilk günden bu yana kazalara sahne olan, yol sonunda yer alan bir binanın sırf kazalar sebebiyle kamulaştırılıp park yapıldığı Santral Yokuşu’nda ikamet eden vatandaşlar yetkililerin yolun başlangıç noktalarında trafik denetim noktaları oluşturulmasını ve yoldan aşağı kamyon girişine müsaade edilmemesini istiyor. Yetkililer ise sadece uyarı tabelalarını bölgeye asmakla yetiniyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER