Fatih'te bina çöktü

Fatih'te bir binanın kısmen çökmesi sonucu ilk belirlemelere göre 3 kişi yaralandı.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Fatih'te, kentsel dönüşüm için boşaltılan bir binada meydana gelen çökme sırasında enkaz altında kalan 16 yaşındaki Suriyeli bir genç yaralı olarak kurtarıldı.

Vefa Hocagıyasettin Mahallesi Yoğurtçuoğlu sokak üzerinde bulunan ve kentsel dönüşüm projesi için boşaltılan 3 katlı bir binada saat 17.30'da çökme meydana geldi.

Ön kısmının tamamen çöktüğü binanın birinci katında bulunan iki Suriyeli kardeşten 16 yaşındaki Macid adlı kişi enkaz altında kaldı.

Çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi olay yerine sevk edildi. İtfaiye ekipleri ile binanın ön tarafında çadırda kalan ailenin diğer üyeleri tarafından enkaz altından çıkarılan Macid, Samatya'da bulunan İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Burada tedavi altına alınan çocuğun bacağının kırıldığı öğrenildi.

Çökme sırasında binanın iç tarafına doğru kaçan kız kardeşi ise yara almadan kurtuldu.

Görgü tanıkları, "Bina bir anda çöktü. Patlama gibi bir ses oldu. Etrafta toz bulutu oluştu. Enkaz altından bir yaralı çıkardılar." dedi.

Savaştan kaçıp gelmişler

Yaralanan Macid adlı çocuğun, Suriye Halep'ten savaştan kaçarak 1 ay önce İstanbul'a gelen 20 kişilik bir ailenin üyesi olduğu öğrenildi. Aile bireylerinin bir bölümünün çöken binanın birinci katında, bir kısmının ise bina önünde kurulan çadırda kaldığı belirtildi.

Binanın çöktüğü bölgede bir süre önce kentsel dönüşüm projesi başlatıldığı, bu proje kapsamında binaların boşaltıldığı kaydedildi. Boşaltılan çok sayıda binada savaştan kaçan Suriyelilerin kaldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER