Askeri tersanede kaza: 10 şehit 17 yaralı

Olayda hayatını kaybeden kişi sayısı 10

Askeri tersanede kaza: 10 şehit 17 yaralı
 İzmir'de meydana gelen romörkör kazasında bilanço ağırlaşıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri son olarak ölü sayısının 10, yaralı sayısının da 17 olduğunu açıkladı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İzmir Tersanesi'nde bakımda olan römorkör, dalış sırasında henüz bilinmeyen bir nedenle yan yatarak alabora olmuştu. TCG Değirmendere adlı römorkörün yan yatması sonucu ilk belirlemelere göre 7 askerin şehit olduğu 1 işçinin de hayatını kaybettiği tespit edilmişti. Ancak arama kurtarma çalışmaları sonunda bilanço daha da ağırlaştı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı son açıklamaya göre 10 kişi hayatını kaybetti. TSK, kazada 17 personelin de yaralı olarak kurtarıldığını durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

Olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldı. 

İzmir Tersanesi'nde römorkörün yan yatması sonucu meydana gelen kazada şehit olan 10 kişinin kimlikleri belirlendi.
Kazada hayatını kaybedenlerin, ikmal başçavuş Veysel Gündoğdu, deniz piyade erler; Yavuz Arslan, Süleyman Mert Paşalı, Fehmi Kocaman, Alican Bülbül, Semih Sözen, Serdar Boloğlu, Rıdvan Çöpçü ile işçiler, Cafer Kırbaş ile Ercan Biçer olduğu belirlendi.
TERSANEDE ASKERİ TÖREN DÜZENLENECEK

Kazada hayatını kaybeden 10 kişi için kazanın gerçekleştiği tersanede 12.30'da askeri tören düzenlenecek. Basına kapalı yapılacağı öğrenilen tören sonrası askerlerin naaşları memleketlerine gönderilecek. Kazada hayatını kaybeden iki işçinin cenazeleri ise Bostanlı Beşikcioğlu Camisi'nde ikindi namazı sonrası toprağa verilecek.
Öte tandan yan yatan römorkörün düzeltilmesiyle ilgili işlemlere askeri tören sonrası başlanacağı öğrenildi.
İzmir Tersanesi'nde dün bakım ve onarım çalışmaları sonrası havuzdan denize indirildiği sırada yan yatan "TCG Değirmendere" römorköründe 10 kişi hayatını kaybetmiş, 17 kişi de yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2013, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER