Afet Risk Yönetimi Yuvarlak Masa Toplantısı Başlıyor

ODTÜ Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezince bu yıl 16. düzenlenen toplantı, afetlerle ilgili faaliyet gösteren farklı disiplinlerden çok sayıda yönetici, uygulayıcı ve araştırmacıyı buluşturacak.

Afet Risk Yönetimi Yuvarlak Masa Toplantısı Başlıyor
 ODTÜ Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezince düzenlenen Türkiye'nin Afet Risk Yönetimi Yuvarlak Masa Toplantısı, afetlerle ilgili faaliyet gösteren farklı disiplinlerden çok sayıda yönetici, uygulayıcı ve araştırmacıyı buluşturacak.

ODTÜ Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bu yıl 16. düzenlenecek toplantı, 10 Ocak 2014'te ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Toplantı, afetlerle ilgili faaliyet gösteren farklı disiplinlerden çok sayıda yönetici, uygulayıcıyla araştırmacının buluştuğu ve afetlerin bütün yönleriyle tartışıldığı bilgi alışverişi platformu olacak.

Yuvarlak Masa Toplantısı'nda, afet politikaları, sigorta sektörü ve DASK, doğal afet riskleri, afetin ekonomik boyutları ve sürdürülebilir kalkınma, afet risk yönetimi, yapı denetim sistemi, yetkin mühendislik, medya ve afetler, sosyal bilimlerin afet yönetimindeki rolü, afet yönetiminde bilgi teknolojileri kullanımı, tehlike ve hasar görebilirlik modelleri, erken hasar tahmini ve afet lojistiği gibi konular ele alınacak.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER