6.3 Büyüklüğünde deprem meydana geldi

6.3 Büyüklüğünde deprem meydana geldi

6.3 Büyüklüğünde deprem meydana geldi

Buyukluk: 6.2(Mw)
Yer: Ege Denizi, 22.98 km. Karaburun (Izmir)
Tarih: 12/06/2017
Saat (TS): 15:28:37
Enlem: 38.8511
Boylam: 26.2565
Derinlik:6.96
http://www.deprem.gov.tr B002

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden gelen son dakika habere göre, Ege Denizi'nde 6,3 büyüklüğünde deprem oldu. AFAD ise depremin şiddetini 6,2 olarak duyurdu. Şiddetli deprem İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale'de de hissedilirken İzmir ve Muğla çevresinde büyük paniğe neden oldu. Depremin merkez üssünün İzmir Karaburun olduğu açıklandı. Depremin ardından 4,9 şiddetinde iki artçı deprem daha oldu.

İstanbul'da da hissedilen korkutan bir deprem meydana geldi. Son dakika habere göre deprem, Ege Denizi açıklarında oldu. Deprem, İstanbul'un yanı sıra Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa gibi illerden de hissedildi.

KANDİLLİ'DEN SON DAKİKA DEPREM AÇIKLAMASI

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden gelen bilgiye göre, saat 15.28'de Ege açıklarında 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan gelen bilgide ise, depremin şiddeti 6,2. Şiddetli depremin ardından 4,9'luk bir deprem daha meydana geldi.

image

KARABURUN KAYMAKAMI: CAN VE MAL KAYBI YOK

Karaburun Kaymakamı Muhammet Özyüksel, deprem ile ilgili yaptığı açıklamada can ve mal kaybının olmadığını söyledi. Özyüksel, "Depreme makam odamda yakalandım. Binanın yıkılacağını zannettim. Halk sokağa döküldü ancak şunu tekrardan teyit ediyorum, depremde can ve mal kaybı yoktur. Herhangi bir problem yaşanmadı. Halkımızda bu ani durumla şu an itibariyle baş etmeye çalışıyorlar ama onlarda temkinli davranıyorlar " ifadesini kullandı.

AFAD KRİZ MASASI KURDU

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, şiddetli depremlerin ardından kriz masası oluşturdu.

DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ: İZMİR KARABURUN

image

YUNANİSTAN'DA DA HİSSEDİLDİ

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), sarsıntının büyüklüğünü 6 olarak verdi. EMSC verilerine göre depremin merkez üssü İzmir'in 84 kilometre kuzeybatısı. Yunanistan ise Midilli ve Samos adalarının yakınında gerçekleşen sarsıntının şiddetli şekilde hissedildiğini açıkladı. Midilli Adası'ndaki bazı eski evlerin hasar gördüğü belirtildi.

Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi ise depremin büyüklüğünü 6.3 olarak duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER