3,5 yaşındaki Pamir'i 500'den fazla kişi arıyor

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolan 3,5 yaşındaki çocuğu arama çalışmalarına 500'den fazla kişinin katıldığını bildirdi.

3,5 yaşındaki Pamir'i 500'den fazla kişi arıyor
Sarıyer'de kaybolan 3,5 yaşındaki çocuğu arama çalışmaları sürüyor.

Alınan bilgiye göre, Zekeriyaköy Fesleğen Sokağı'ndaki evinden sabah saatlerinde anne ve babası uyurken tek başına çıkan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik kayboldu. Çocuğun evde olmadığını fark eden baba Serdar Dikdik, olayı polise ve jandarma ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri, küçük Pamir'i bulmak için çalışma başlattı. Önce yakın bölgelerde arama yapan jandarma ekipleri, daha sonra çalışmalarını ormanlık alana kaydırdı.

Jandarmanın arama çalışmaları devam ederken, evin üst sokağındaki su kuyusu da çocuğun düşmüş olma ihtimaline karşı itfaiye ekipleri tarafından boşaltılıyor.

Baba Serdar Dikdik'in jandarma karakolunda verdiği ifadede, "Çocuğumuz kapıyı açarak evden çıkmış. Sabah saatlerinden itibaren yok. Polis, jandarma herkes arıyor. Çocuğumu görenlerin haber vermesini bekliyoruz" dediği öğrenildi.

Mahalleliler ile çocuğun kaybolduğunu öğrenen vatandaşlar da ellerindeki fenerlerle evin yakınlarında ve ormanlık alanın çevresinde aramalara katılıyor.

Bölgeye gelen Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Kampüs Koordinatörü Doç. Dr. Emre Otay, jandarmanın kuzeyde arama yapacağını belirterek, 150-200 kişilik vatandaş grubunu güneye yönlendirdi.

Bu arada, bir helikopter de aydınlatma yaparak, arama çalışmalarına havadan destek veriyor.

Ailenin endişeli bekleyişi devam ederken, küçük Pamir'in duyarak eve dönebileceği düşüncesiyle, sevdiği çizgi filmin sesi televizyondan mahalleye veriliyor.

Evden ayakkabısız çıkan 3,5 yaşındaki çocuğun üzerinde uyku tulumu olduğu belirtildi.

Vali Mutlu: 3,5 yaşındaki Pamir'i 500'den fazla kişi arıyor

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter'dan paylaştığı mesajda, kayıp Pamir Dikdik'in aranmasına, termal kameralı, iz köpekli 200 kişilik jandarma, AFAD, UMKE, AKOM, AKUT ve MAG Ekipleri birimlerince gün boyunca devam edildiğini kaydetti.

Mutlu, çalışmalara, ilave jandarma, polis ve Boğaziçi Üniversitesi gönüllü grubunun da katılmasıyla arama ekibinin mevcudunun 500'ün üzerine çıktığını aktardı.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 23:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER