SAĞLIK-SEN'DE SKANDAL

Görev bilinci ile elimize ulaşan bir ihbar mektubunu Sayın Vali Erol Ayyıldız’ın araştırıp sonuca ulaştıracağı inancı ile kamuoyu ile paylaşıyoruz. İhbara göre; Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer’in cevaplaması gereken sorular vardır.

SAĞLIK-SEN'DE SKANDAL
 27 Ağustos 2013 Salı günü Aydın Valiliği görevine başlayan Erol Ayyıldız, aradan geçen 8 aylık sürede Aydın’da özlenen bir vali grafiği çizdi. Kapısı halka açık olan Sayın Vali Erol Ayyıldız’ın kısa süre içinde kendini sevdirmesi ve bir Aydın sevdalısı olarak karşımıza çıkması hiç kuşkusuz Aydın için sevindirici bir olaydır.

 

Aydın’ın yararına olan her hizmette Valilik görevini layıkıyla yerine getiren Sayın Vali Ayyıldız’ın, yanlışlara karşı da tavizsiz bir tutum içinde bulunması ve olumsuz her konunun üzerine giderek sonuca ulaştırması da bizlerin takdirindedir. Polemiklerden uzak, her kesime eşit mesafede Valilik görevini başarı ile sürdüren Sayın Vali’nin Büyükşehir Statüsüne kavuşan Aydın’da önümüzdeki süreç içinde de başarı ile bu görevini sürdüreceğinin bilincindeyiz.

 

“Bir hizmet adamı” olarak karşımıza çıkan Vali Erol Ayyıldız’ın, insancıl, güler yüzlü, kibirden uzak, yanlışlara “dur” diyebilen tavizsiz bir görev anlayışı ile sorunların üzerine giderek anında çözüme ulaştırması en çok takdir ettiğimiz yönlerinin başındadır.

 

Bizler ise kamu adına görev yapan basın mensubu olarak gördüğümüz yanlışları Sayın Vali’nin hoşgörüsüne sığınarak aktarmada kendimizi sorumlu hissediyoruz.

 

Görev bilinci ile de elimize ulaşan bir ihbar mektubunu Sayın Vali’nin araştırıp sonuca ulaştıracağı inancı ile kamuoyu ile paylaşıyoruz.

 

 

İhbar mektubu ve konusu Sağlık-Sen Aydın Şubesi başkanı A. Baki Karaer ile ilgili.

 

İhbara göre;

 

Baki Karaer’in cevaplaması gereken sorular vardır.

 

Konuyu dağıtmadan cevaplanması gereken soruların Aydın Valisi Erol Ayyıldıztarafından ihbar kabul edilerek araştırılmasını dilerken, Baki Karaer’in de aynı sorulara cevap vermesini bekliyoruz.

 

SORULAR:

 

1) Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer’in kullandığı 42 CUF 52plakalı araç ile Yönetim Kurulu Üyesi Muhterem Başkaya’nın kullandığı 42 CUE 98 plakalı araçlar trafik sicilinde kimin adına kayıtlıdır? Eğer araçlar kullanıcıları adına kayıtlı değilse, kim tarafından ne amaçla ve neyin karşılığında söz konusu kişilere tahsis edilmiştir? Söz konusu araçlar ilgili kişilerce ne zamandan beri kullanılmaktadır? Araçların giderleri (trafik sigortası, kasko sigortası, motorlu taşıtlar vergisi, tamir-bakım masrafları, yakıt giderleri) nasıl karşılanmaktadır? Bu tahsis kullandırma ilişkisinden sendika Genel Merkezi’nin bilgisi var mıdır? Buna yönelik yazılı bir belge mevcut mudur?

 

2) MESPA isimli firma ve firma yetkilisi Adnan Tatar  ile Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer arasında ne tür bir ilişki vardır? (İş ilişkisi, arkadaşlık, akrabalık v.s.)

 

3) Sağlık-Sen Aydın Şubesi’nin promosyon amaçlı fincan/kupalarına MESSA isimli firmanın sponsor olması ne şekilde sağlanmıştır? Bu fincan/kupalardan kaç tane sipariş edilmiştir? Maliyeti nedir? Bu maliyetin ne kadarı sendika şubesi tarafından, ne kadarı ilgili sponsor firma tarafından karşılanmıştır?

 

4) Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Dubai’deki “Arap Healt Fair” isimli fuara katılmış mıdır? Anılan fuar hangi tarihte olmuştur? Söz konusu fuara A. Baki Karaer hangi sıfatla katılmıştır? Fuar gezisinin masrafları kim tarafından nasıl karşılanmıştır? Gezinin süresi ve maliyeti ne kadardır? Gezi masraflarının MESPA Firması Yetkilisi Adnan Taşar tarafından karşılandığı iddiası doğru mudur? Firma hangi amaçla masrafları üstlenmiştir?

 

5) MESPA isimli firmanın Aydın ilinde katıldığı kamu kurumlarına ait ihaleler hangileridir? Özellikle hangi sağlık kurumları ve hastanelerin hangi tarihlerde yapılan ihalelerine katılmıştır? Kazandığı ihaleler hangileridir? İhale tutarları ne kadardır? Sadece Aydın Devlet Hastanesi’ne 200 bin TL mal sattığı iddiası doğru mudur? Bu ihalelerin kazanılmasında mevzuata aykırı (ihaleye fesat karıştırma, nüfus kullanımı) durumlar yaşanmış mıdır? Bu ihalelerin anılan firma üzerinde bırakılmasında A. Baki Karaer’in herhangi bir etkisi, dahli olmuş mudur?

 

6) Memur-Kent Yapı Kooperatifi ile Sağlık-Sen Şube Başkanı A. Baki Karaer’in bağlantısı var mıdır? Varsa ne gibi bir bağlantısı vardır? Kooperatif yöneticisi midir? Diğer yöneticiler kimlerdir? Kooperatif yönetiminin Kooperatif Kanunu’na aykırı uygulama ve işlemleri mevcut mudur? Mevcut ise detaylı olarak açıklanmalıdır.

 

7) Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı’nın mali durumu-malvarlığı nasıldır? Memur maaşı dışında başka bir geliri mevcut mudur? Son 2 yıl içerisinde mal varlığında geliri ile izah edilemeyecek artışlar (her biri 90 bin TL olmak üzere 3 daire, biri jeep olmak üzere 2 araba ve 60 bin TL değerinde bir dağ evi) var mıdır? Varsa bu artış nasıl olmuştur?

 

8) Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Karaer’in konumunu kullanarak para karşılığı sağlık personelinin tayin işlemlerine aracılık ettiği iddiası doğru mudur? Şayet doğru ise, kim ya da kimlerin tayinini, ne zaman, ne kadar para karşılığında yaptırmıştır?

 

Yukarıdaki her soru birer ihbardır ve acilen cevap beklemektedir.

 

Sayın Vali Erol Ayyıldız’ın iddiaları içinde barındıran soruları “ihbar mektubu”olarak kabul edip bir an önce aydınlatması kamuoyunun menfaati gereğidir.

KAYNAK:http://www.aydingundem.com/

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2014, 01:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
vay be
vay be - 4 yıl Önce

ye babam ye nereden nereye

SIRADAKİ HABER