Hemşirelerimizin Sorunlarına Çözüm Üretilmeli

Ankara'da görev yapan hemşireler, Hemşireler haftası ve anneler günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye Kamu-Sen binasında bir araya geldi.

Hemşirelerimizin Sorunlarına Çözüm Üretilmeli
 Gerçekleştirilen Toplantıya Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel başkan Yardımcılarımız ve Ankara şubelerimizin Başkanları da katıldı.

Toplantı Kadın Komisyonları Başkanımız Leyla Polat'ın sunuş konuşması ile başladı. Polat konuşmasında İnsanın doğumundan ölümüne kadar tüm yaşamı boyunca hizmet eden, kimi zaman hastanın yerine kendisini koyan, onlar üzülmesin diye fedakarlıklarda bulunan hemşirelerimizin hemşireler haftasını ve anneler gününü de kutluyorum " dedi.

Sunuş konuşmasının ardından Kürsüye Gelen Genel başkanımız Önder Kahveci konuşmasına hemşireler haftasının ve anneler gününü kutlayarak başladı. Genel başkanımız konuşmasında hemşirelerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek " Çalışma hayatında hemşirelerimiz birçok sorunlar başbaşa bırakılmışlardır. İstihdamın yeterli olmaması nedeniyle ağır bir iş yüküne, uzun nöbetlere ve fazla çalışmaya maruz kalmaktadırlar. Hemşirelerimiz tükenmişlik sendromu ile karşı karşıyadır. " dedi.

Mali ve özlük hakları konusunda da hemşirelerin sıkıntılar çektiklerini kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci " Sabit ek ödeme dışında performansa dayalı döner sermaye ödemeleri çok düşük miktarlardadır. Döner sermayede adaletsizlik sürüp gitmektedir. Döner Sermayeler emekliliğe yansıtılmalıdır. Hemşirelerimizin çok istediği branşlaşma ile ilgili istenilen düzeyde adımlar ne yazık ki atılmamaktadır" şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız sözlerini olumsuz çalışma şartlarına rağmen özveri ile hizmet eden tüm hemşirelerin sorunlarına çözüm üretilmesi temennisiyle hemşireler haftasını kutlayarak tamamladı.


http://www.turksagliksen.org.tr

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 02:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER