12 Mayıs Hemşireler Günü

12 Mayıs Hemşireler Günü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası

12 Mayıs Hemşireler Günü
Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, 12 Mayıs Hemşireler Günü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Her yıl dünyada kutlanmakta olan 12 Mayıs Hemşireler Günü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal, hemşirenin ekip hizmetlerinde en temel unsurlardan olduğunu belirtti.

Müdür Dr. Köksal mesajında şu ifadelere yer verdi: "Hemşire; bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruyan, geliştiren, hastalık halinde de iyileştirici ve rehabilite edici hizmetleri veren sağlık ekibinin önemli bir üyesidir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık hizmetlerinin ulaşılabilir, sürekli, kaliteli ve en üst düzeyde sunulabilmesi sağlıkta ekip çalışması ile mümkündür. Hemşire, bu ekip hizmetinin en temel ve olmazsa olmaz unsurlarındandır. Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedir. Bu bağlamda özveriyle hizmet veren bütün meslek mensuplarına teşekkürlerimi sunar, insan yaşamına katkıyı hayatının ve mesleğinin ideali kabul eden hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü'nü, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası'nı kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim."

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2014, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER