Sağlık Bakanlığı'ndan Adana'daki hastanede yaşananlarla ilgili açıklama

Sağlık Bakanlığı, “Adana’daki gaz paniğinde sevk edilen iki hasta hayatını kaybetti” haberleri üzerine yaptığı açıklamada, Abdullah Ömer Jabar ve Zamir Karabıyık'ın yoğun bakıma yatmalarını gerektiren rahatsızlıkları nedeni ile rahmetli olduğunu, bu hastaların gaz kaçağı yüzünden hayatlarını kaybetmiş gibi gösterilmelerinin doğru olmadığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan Adana'daki hastanede yaşananlarla ilgili  açıklama

Bakanlık'tan medyada yer alan “Adana’daki gaz paniğinde sevk edilen iki hasta hayatını kaybetti” haberleri üzerine yapılan yazılı açıklamada, "Abdullah Ömer Jabar (66) adlı hasta pankreas kanseri nedeniyle 2 Ağustos 2017 tarihinde yatırıldığı Adana Numune eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. Basamak Genel Cerrahi yoğun bakımda terminal dönemde takipte iken, gaz kaçağı şüphesi üzerine tedbir amaçlı olarak Seyhan Uygulama Merkezi Genel Cerrahi yoğun bakıma sevk edilmiş olup, tedavi görmekte olduğu hastalığa bağlı olarak burada vefat etmiştir. Zamir Karabıyık (82) adlı hasta ise Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. Basamak Dahiliye yoğun bakımda sepsis ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle takipte iken, yine tedbir amaçlı olarak Adana Devlet Hastanesine sevk edilmiş, burada tedavisi devam ederken sepsis ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat etmiştir. Hastamız olan iki merhuma da Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz" denildi.

"Rahmetli olan bu iki hasta da, olay günü ameliyat edilmekte olan 6 hastadan biri değildir" ifadesinin yer aldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gaz problemi esas itibarıyla ameliyathanede yaşanmış olup, olayın adli ve idari yönden soruşturulması halen devam etmektedir. Gaz kaçağı şüphesinin yaşandığı esnada ameliyatta olan 6 hastamızın durumu ise çok şükür iyidir. Hem olayın soruşturmasının halen devam etmesi, hem de gaz kaçağı şüphesine maruz kalan ameliyattaki 6 hastamızın sağlık durumları iyi iken, yoğun bakıma yatmalarını gerektiren rahatsızlıkları nedeni ile rahmetli olan bu hastalarımızın, gaz kaçağı yüzünden hayatlarını kaybetmiş gibi gösterilmeleri doğru değildir."

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER