Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun Görevinden Ayrıldı

2008 yılından bu yana Sağlık Bakanlğı'nda müsteşarlık görevini yürüten Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun görevinden istifa etti.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun Görevinden Ayrıldı
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun görevinden ayrıldı. Tosun’dan boşalan koltuğa Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği Sorumlusu Dr. Eyüp Gümüş gelecek.

2008 YILINDAN BERİ GÖREVDEYDİ

Gümüş, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin eski başhekimi. Görevinden ayrılan eski müsteşar Tosun 2008 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı müsteşarlığı görevini yürütüyordu. 6 yıldır görevinin başında olan Tosun, önceki müsteşar Orhan Gümrükçü Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı olunca bu göreve gelmişti.

Tosun, 1 yılı aşkın bir süre de Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte çalıştı.


 Nihat Tosun'un veda mesajı

Son on iki yıldır yürütülen Sağlık Dönüşüm Programının çalışmaları süresince, Başhekimlik, Müsteşar Yardımcılığı ve nihayet beş seneyi aşkın süredir de Müsteşarlık görevlerini yürütme bahtiyarlığını Rabbim şahsıma nasip etti.

 

İdari görevler bir bayrak yarışıdır; vaktinde, tadında ve uygun bir şekilde bayrağın tesliminin yapılması gereken bir an mutlaka vardır. İşte bu günün o gün olduğu kanaatiyle; bugüne kadar şerefle ve kibirden uzak gururla yürüttüğüm Müsteşarlık görevinden bu şekilde ayrılmaktan ve görevi teslim etmekten de aynı şekilde gurur duymaktayım.

 

Bu görevleri yürütme şerefini bana tevdi eden başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye, önceki Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’a ve mevcut Bakanımız Uz. Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na saygı ve teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu süreçte birlikte çalışma fırsatını bulduğum tüm mesai arkadaşlarıma ve Bakanlığımız bünyesinde olsun veya olmasın tüm sağlık ordumuza ve sağlık sektörünün paydaşlarına da fedakâr çalışmaları ve katkılarından dolayı bu vesileyle teşekkürlerimi sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 04:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER