Müezzinoğlu: “Ey Pensilvanya...“

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ey Pensilvanya, seni anlamakta daha da zorlanıyoruz ama yine milletin sağduyusu ile bu yolculuğu hep birlikte el ele gönül gönüle yapacağız. Hepimiz kendi mesleğimizde, kendi hanemizin gelişmesi için, evlatlarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için gece gündüz çalışıyoruz" diye konuştu.

Müezzinoğlu: “Ey Pensilvanya...“

Bakan Müezzinoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ile Demir Plaza Düğün Salonu'nda Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Milletin samimi dualarıyla, gönülden gelen samimiyetiyle ve kendilerinin da gayretleriyle çalışmaya devam edeceklerini anlatan Müezzinoğlu, "Hangi tuzakları kurarlarsa kursunlar, hangi tezgahları planlarlarsa planlasınlar inşallah o tuzakların içine kendileri düşecek, kazdıkları çukurları içinde kendileri boğulup, yok olup gidecekler. Çünkü bu millet artık kendi değerleriyle, kendi ufkuyla, kendi vizyonuyla paralel yürüyen, onun önünde koşan bir lideri, onunla yürüyen ak kadroları buldu. Bu buluşma her geçen gün güçlenerek devam ediyor ve devam edecek" diye konuştu.

Bu yürüyüşte taşınan yükün milletin değerlerini temsil ettiğini, "Ben bu milletin ferdiyim, ben bu milletin değerleriyle onur duyuyorum, aynı inanç değerlerini, aynı umutları, aynı hayalleri paylaşıyorum" diyen geniş kitlelerin yer aldığına işaret eden Müezzinoğlu, bu yürüyüşün bir liderin tek başına yapması gereken bir yürüyüş, bir siyasi kadronun tek başına ve üstesinden gelebileceği bir yolculuk olmadığını anlattı.

Bunun aynı değerleri paylaşan, aynı hayalleri, aynı umutları, aynı dertleri paylaşan insanların birlikte yürüdüğü bir yürüyüş olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O nedenle birileri bu milletin tarihi geçmişinde dünyaya sunduğu medeniyet zenginliklerini yeniden yakalıyor olmasından duydukları rahatsızlık dolayısıyla tuzaklar kurulmakta, tezgahlar planlanmakta. O nedenle bize düşen birbirimize daha çok inanmak, birbirimize daha çok güvenmek, birbirimizle olan bağlarımızı daha güçlü hale getirmek ve meşru zeminlerde milletimizle olan gelecek hayallerimizi, umutlarımızı, geniş çerçevede paylaşmak, gece gündüz demeden çalışmak."

Bakan Müezzinoğlu, 30 Mart'ın bir dönüm noktası olduğunun altını çizerek, milli hassasiyetleri, ülkenin tarihi geleceği, sürecin sıkıntısız bir döneme girebilmesi adına birlikte olmaları gerektiğine işaret etti. Hala birileri birçok planı, tuzağı planlayabiliyorsa daha fazla çalışmak gerektiğini belirten Müezzinoğlu, çıkılması gereken basamaklar olduğunu, bu basamakları milletle çıkacaklarını söyledi.

Milletin yakın tarihinde çok ağır bedeller ödediğini, ağır sıkıntılar, sorunlar yaşadığını ifade eden Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"1960 yılında idam edilen rahmetli Adnan Menderes değildi, idam edilen milletin değerleriydi, milletin iradesiydi, hayalleriydi, umutlarıydı. O güne benzer senaryolar, benzer iftiralar, benzer tezgahları kurdular, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' cümlesine, yine aynı cümleyi kullanan sahtekarlar bu millete zulüm etmekten geri durmadılar, o darbelere, idamlara alkış tuttular. Yandaşlık yaptılar, seyirci kaldılar. Şimdi de alkış tutanlara, seyirci kalanlara bakınız yine aynı zihniyetin mensuplarıdır. Çünkü bu zihniyet milletle beraber olmayı ve milletin hayalleriyle, değerleriyle yolculuk yapmayı kendi fıtratlarına örtüştüremeyenlerdir. O nedenle bu seçim süreçleri, siyasi tablo hangi partinin iktidar olacağı anlayışı değildir, hangi partinin nereyi nasıl yöneteceği değil, hangi anlayışın bu milleti temsil edeceğidir esas olan."

"İsrail'i anlıyorum da CHP'yi, MHP'yi anlayamıyorum"

Birilerinin Türkiye'nin ilerleyişinden, 2023 hedeflerinden rahatsız olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2023 hedefi GSMH'si 2 trilyon dolar olmuş bir Türkiye, bundan rahatsız oluyorlar. Dünyanın ilk 10 ekonomisi, kanal İstanbul, üçüncü köprüyü yapmış olmasından rahatsız oluyorlar. Bundan Almanya, İngiltere, İsrail'in rahatsız olmasını anlıyorum da ey CHP, seni anlamakta zorlanıyorum. Bu millet seni nasıl anlayacak? Ey MHP, nasıl milliyetçilik bu sizi anlamakta zorlanıyoruz. Ey Pensilvanya, seni anlamakta daha da zorlanıyoruz ama yine milletin sağduyusu ile bu yolculuğu hep birlikte el ele gönül gönüle yapacağız. Hepimiz kendi mesleğimizde, kendi hanemizin gelişmesi için, evlatlarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için gece gündüz çalışıyoruz."

"Bu sokaklar, bu mahalleler, bu ülke bizim, bu ay yıldızlı bayrak bizim" diyen Müezzinoğlu, gece gündüz demeden çalışmak gerektiğini kaydetti.

AA


Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER