Bakanlık ve Bağlı Krlş. Arası Yer Değiştirme Kurası İlanı

Bakanlık ve Bağlı Krlş. Arası Yer Değiştirme Kurası İlanı

Bakanlık ve Bağlı Krlş. Arası Yer Değiştirme Kurası İlanı

2017 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlar Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası İlan metni ve münhal kadrolar yayımlandı. Başvurular 01 Ağustos 2017 Salı– 08 Ağustos 2017 Salı (saat 18:00'e kadar) tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacak. 6 Eylül 2017 tarihinde kura çekilip sonuçlar internetten yayınlanacak. Kuraya başvuran personelin yerleştirme işlemleri 01.07.2017 tarihine göre hesaplanan ve ilan edilen hizmet puanları esas alınarak yapılacaktır.Kimler Başvurabilecek ?
Son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu İlde fiilen en az 2 yıl çalışmış olan personelin müracaatları kabul edilecektir.
     a) 632 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfına memur kadrosunda atanan personelden kura son başvuru tarihi itibarı ile bulundukları ilde toplamda fiilen 2 (iki) yıl süre ile Bakanlık ve bağlı kuruluşlar kadrolarında görev yapmış olanların başvuruları kabul edilecek olup, ücretsiz izinler bu süreden sayılmayacaktır.
     b) 6495 sayılı Kanun kapsamında sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfına memur kadrosunda atanan personelden kura son başvuru tarihi itibarı ile bulundukları ilde toplamda fiilen 2 (iki) yıl süre ile Bakanlık ve bağlı kuruluşlar kadrolarında görev yapmış olanların yalnızca kendi bağlı bulunduğu kurum başvuruları kabul edilecektir. 
    c) 669 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlığımıza devredilen personelin kura son başvuru tarihi itibariyle bulundukları ilde toplamda fiilen 2 (iki) yıl süre ile görev yapmış olma şartı aranmayacaktır.
 
Kura son başvuru tarihi itibariyle aday memurluğu devam eden personel bu kuraya müracaat edemeyecektir. Kadrosunun bulunduğu ile eş, sağlık ve öğrenim mazereti dışında atananların bağlı bulunduğu kurumun il içerisindeki münhal başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvurular Nasıl Yapılacak ?
Başvurular Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup münhal kadrolar göz önünde bulundurularak en fazla on (10) tercih yapılabilecektir.
 Bu kuraya başvuracak olanlar, PBS üzerinden başvurularını kesinleştirdikten sonra başvuru formunun çıktısını imzalayarak T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye /ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir.

Kuraya başvuran personelden başvurularını iptal ettirmek isteyenlerin 14.08.2017 Pazartesi - 25.08.2017 Cuma günü saat 18.00’e kadar PBS üzerinden kura iptal başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Kimler Hangi Kadrolar İçin Müracaat Edebilecek ?
• Bu kuraya müracaat edecek personel, kendi kurumu ve kendi kurumu dışındaki Bakanlık ve bağlı kuruluşları taşra teşkilatı kadroları münhallerinden başvuru yapabilecektir. 
• Kendi kurum kadroları münhallerinden tercih edecekler iller arası başvuru yapabilecek olup kendi kurumu dışındaki Bakanlık ve bağlı kuruluşları taşra teşkilatı kadroları münhallerinden tercih edecekler il içi ve iller arası başvuru yapabileceklerdir. 
• Kadroları Bakanlık ve bağlı kuruluşları döner sermaye kadrosunda bulunanlar kendi kurumu dışındaki Bakanlık ve bağlı kuruluşları taşra teşkilatı kadrolarını tercih edemeyeceklerdir.
Daha Ayrıntılı Bilgiler İçin İlan Metnini Okuyunuz


İLAN METNİ, KURA TAKVİMİ ve MÜNHAL KADROLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 06:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER