Bakan Akdağ Erzurum Şehir Hastanesinde İncelemelerde Bulundu

Bakan Akdağ Erzurum Şehir Hastanesinde İncelemelerde Bulundu

Bakan Akdağ Erzurum Şehir Hastanesinde İncelemelerde Bulundu

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum ziyaretinde bir dizi programa katıldı.

Erzurum programı kapsamında yapımı devam eden Şehir Hastanesi inşaatını inceleyen Akdağ, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. İncelemenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Akdağ, Erzurum'da bin civarında işçi ve teknik elemanın çalıştığı müthiş bir projenin yükseldiğini söyledi.

Bakan Akdağ, "Erzurum Şehir Hastanesi nihayetinde 1500 yataklı bir proje oluyor. Yetiştirdiğimiz uzmanlar, kullandığımız ekipman ve her türlü tıbbi cihazla burası tam bir referans merkezi olacak. Dünyanın en mükemmel hastanelerinden birini Erzurum'a yapıyoruz. Binanın yapısında deprem izolatörleri var. Bunun anlamı, ekipler bir deprem zamanında, ameliyathanede hastanın ameliyatına devam edebilecek. Çünkü Allah'ın izniyle binada bir kırılma, bükülme, eğilme hiç olmayacak." dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Erzurum İl Başkanlığının düzenlediği Ahde Vefa İftar Programı'na ardından da Erzurum Valiliği tarafından organize edilen şehit ve gazi ailelelerinin bulunduğu iftar programına katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER