Memurun Temmuz Zammı Ne Olacak?

Milyonlarca memurun gözü 07 Temmuz itibariyle enflasyon farkından doğan yeni zam haberlerinde... Peki Temmuz ayından memurlar ne kadar zam alacak?

Memurun Temmuz Zammı Ne Olacak?

 Memura son dakika zam haberleri! Temmuz zammı...

2017 memura son dakika zam haberleri gelmeye başladı. Milyonlarca memurun gözü 07 Temmuz itibariyle enflasyon farkından doğan yeni zam haberlerinde... Peki Temmuz ayından memurlar ne kadar zam alacak? 

Memur zam son haberleri günün en merak edilenleri listesine girdi.  2017 yılı itibariyle milyonlarca memurun gözü enflasyon farkından doğan yeni zamlara çevrildi. Memur maaşı ne kadar olacak ve kaç TL zam gelecek? Haziran, Temmuz ve Ağustos ayı itibariyle memur zamları büyük merak konusu oldu. 07 Temmuz cumartesi günü itibariyle gelen son dakika memur zam haberleri herkesi heyecanlandırdı..

2017 MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Temmuz ayı memur zammı için vatandaşların beklentisi devam ediyor. 6 aylık TÜFE oranlarına göre değişkenlik gösterecek olan temmuz ayı memur zammı, emeklileri de kapsayacak. İşte, merakla beklenen konu hakkında detaylı bilgiler

Toplu sözleşme gereği Temmuz ayında memur ve emeklileri, yüzde 4’lük maaş artışının yanısıra bir de 6 aylık enflasyon farkı alacak. 6 aylık zam yüzde 3 olduğu için enflasyon farkı olarak şimdiden yüzde 3.18’lik maaş artışı kesinleşmiş durumda. Bu oranı Haziran ayı enflasyona da eklenerek, memur ve emeklisinin zam oranı Temmuz ayında kesinleşecek. 

MEMURA EN AZ 197 TL

Memurlar Temmuz'da maaşlarını çifte zamlı alacak. Beklenti anketlerinde Temmuz zammı yüzde 3.48 enflasyon farkı + yüzde 4 toplu sözleşme artışı olarak tahmin ediliyor. Bu tahmin gerçekleşirse kamu görevlilerinin maaşında 197 ile 745 lira arasında artış yaşanacak. 12'nci derecenin 1'inci kademesindeki hizmetli maaşı 2 bin 593 liradan 197 lira artışla 2 bin 790 liraya ulaşacak. 1'inci derecenin 4ü'ncü kademesindeki müsteşar maaşı ise 9 bin 783 liradan 745 lira artışla 10 bin 528 liraya yükselecek. Memurların Temmuz zammı 3 Temmuz'da belli olacak. Zamlı maaşlar ayın 15'inde ödenecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2017, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER