Gmail'de yeni dönem!

Gmail hesabınız yakında çok daha az ‘özel’ olacak; tüm Google+ kullanıcıları tarafından erişilebilir ve e-posta gönderilebilir hale gelecek.

Gmail'de yeni dönem!
 Gmail kullanıyorsanız, büyük bir ihtimalle Google+ hesabınız da vardır. Bu Google+ hesabı bugüne kadar sizin için pek bir şey anlam ifade etmemiş olabilir ancak, bu durum değişmek üzere. Google’ın Gmail’e yapılacağını duyurduğu yeni güncelleme ile, tüm Google+ kullanıcıları, onlara e-posta adresini vermemiş olsanız bile size e-posta gönderebilecekler.

Güncelleme, Google+ hesabınızı Gmail hesabınıza bağlıyor ve tanımadığınız Google+ kullanıcıları size e-posta göndermek için Gmail adresinize ihtiyaç duymuyor. Tanımadığınız bir Google+ kullanıcısından aldığınız e-postayı yanıtlamadığınız sürece, karşıdaki kişi e-posta adresinizi öğrenemiyor. Yine de, bu yabancılardan gelen e-postalar gelen kutunuzda, diğer e-postalardan farksız şekilde listelenecek.

Tanımadığınız kişilerin gelen kutunu istila etmesini istemiyorsanız, Google+ hesabınıza girip, kimlerin size e-posta atabileceğini ayarlayabileceksiniz. Yine buradan, hiçbir Google+ kullanıcısından e-posta almamayı da seçebileceksiniz.

Google, güncelleme hayata geçirildiğinde tüm kullanıcıların e-posta yoluyla bilgilendirileceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2014, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER