AKDF YALOVA'DA BÜYÜK TATBİKATA HAZIRLANIYOR

Türkiye’de değişik illerde örgütlenmiş olan Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu (AKDF) ortak dil ve standart konusunda birlikteliği sağlamak için 28-29 Aralık 2013 tarihinde Yalova’da tatbikat yapacak..

AKDF YALOVA'DA BÜYÜK TATBİKATA HAZIRLANIYOR
 Türkiye’de  değişik illerde örgütlenmiş olan arama kurtarma dernekleri ortak dil ve standart konusunda birlikteliği sağlamak için 28-29 Aralık 2013 tarihinde Yalova’da tatbikat yapacak.

Tatbikatta Yalova’da kentsel değişim kapsamında Yalova Belediyesi tarafından yürütülecek olan 15 adet betonerme binanın afet ortamı oluşturacak şekilde yıkılarak, gönüllü ekipleri enkaz çalışması için uygun hale getirilip saha çalışması uygulaması yapılacaktır.

Sitemize açıklama yapan Sayın Veli Tiryaki, bu tatbikata Aydın ilinden UMUT, Ayvalık, Gönen, Edirne, İstanbul, Muğla ve Adana’dan ekiplerin katılacağını ve bu tatbikatın 48 saat sürecek olup tam bir afet ve deprem senaryosu uygulanacağını ve Aydın ilinden bu tatbikata eğitimlerini tamamlayan izciler, dağcılar, amatör telsizciler ve gönüllü katılımcıların eğitimlerini tamamladıklarında eğitim sonrası Yalova’da enkaz çalışmasına 30 kişilik bir ekip ile katılım sağlayacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2013, 00:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER