Türk Sağlik-Sen Aydın Şubesinden Açıklama

Malum sendikanın toplu sözleşmede imza altına aldığı fakat iş uygulamaya gelince bir türlü yaptıramadığı, 657 sayılı Kanunun ek 33 üncü maddesine eklenen Bu ücret yoğun bakım, acil servis ve 112 acil sağlık hizmetlerinde tutulan söz konusu nöbetler için yüzde elli oranında artırımlı ödenir." Hükmüne ilave olarak ameliyathane ve diyaliz ünitelerinde görev yapanların nöbet ücretlerinin arttırılması ile ilgili düzenlemenin hayata geçmesini girişimlerimiz ile yine biz sağladık.

Türk Sağlik-Sen Aydın Şubesinden Açıklama

Malum sendikanın toplu sözleşmede imza altına aldığı fakat iş uygulamaya gelince bir türlü yaptıramadığı, 657 sayılı Kanunun ek 33 üncü maddesine eklenen Bu ücret yoğun bakım, acil servis ve 112 acil sağlık hizmetlerinde tutulan söz konusu nöbetler için yüzde elli oranında artırımlı ödenir."Türk Sağlik Sen Aydin

Hükmüne ilave olarak ameliyathane ve diyaliz ünitelerinde görev yapanların nöbet ücretlerinin arttırılması ile ilgili düzenlemenin hayata geçmesini girişimlerimiz ile yine biz sağladık.


Bilindiği gibi bakanlık bu konuda bir duyuru yayınlamış ve geri çekmişti. Geçtiğimiz günlerde de söz konusu durum ile ilgili yeni duyuru yayınlandı.

Malum sendika ise bu konuda sitesinde yaptığı haberde "Daha önce konu ile ilgili yayınlanan duyuru Maliye Bakanlığı'na görüş sormak amacı ile geri çekilmişti. Sağlık Bakanlığı Maliye Bakanlığı'ndan gelecek görüşün sonucunu beklemeden nöbet ücretlerinin yüzde 50 artırımlı ödenmesini de içeren duyuruyu yeniden yayınladı." denilerek Maliye'ye görüş sorulmak için çekildiğini ama görüş gelmeden geri yayınlandığı belirtilmiştir.

Halbuki duyurunu yeniden yayınlanmasındaki etken Türk Sağlık-Sen'in Devlet Personel Başkanlığı'na başvurarak konu ile ilgili aldığı görüş alması ve bunun Bakanlığa iletilmesidir.

Duyuru geri çekildiği gün, izahat yapmayan ama yeniden yayınlandığında Maliyeden görüş istediler ama gelmeden yayınladılar diyerek durumu kurtarmaya çalışırken konudan ne kadar bi haber olduklarını da ortaya koymuşlardır.
Bakanlıktan belge temin edip müjde sendikacılığı yapmaya çalışan ama onu da her seferinde eline yüzüne bulaştıranlara karşı uyanık olun, lafa değil icraata bakın diyoruz


Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2014, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER