Memuru Sattılar, Hak Arayanlara İftira Attılar.

Siyaset ve Bürokrat desteği ile yetkilendirilen sözde sendikacılar, sendikacılık adına hiçbir eylem ve etkinlik yapmadan, yetki takvimi yaklaşınca, Bakan ve Bakanlık yetkilileri ile salonlarda 14 Mart Tıp bayram kutlaması ve sözde sempozyumlar yaparak, idarecilere ve sağlık çalışanlarına aba altından sopa gösterir cinsinden mesaj vermeye başladılar

Memuru Sattılar, Hak Arayanlara İftira Attılar.
 Türk Sağlık-Sen'in, Bayram Gelmiş Neyime!.. sloganı ile 13 Mart 2014 tarihinde, tüm Türkiye'de ve Ankara'da Sağlık Bakanlığı önünde yapmış olduğu eylem ve basın açıklamasını, çözüm odaklı olmayan, popilistlik bir hareket olarak değerlendiren sözde sendikacı zevatlar; sendikacılık adına hiç bir eylem ve etkinlik yapmamanın/yapamamanın ezikliklerini, tabanlarına karşı izah yolu olarak seçmiş gözüküyorlar.

Demokratik ülkelerinde, Sivil toplum örgütleri ve sendikalar, tabanlarının toplumsal taleplerini ve kendi sorunlarını dile getirmek ve çözüm yolları aramak için eylem ve etkinlikler yaparak, kamuoyu oluşturarak çözüm makamında olanlara demokratik baskı yaparlar.

Bir sendikacının, çalışanların kendi iş kollarındaki sorun ve sıkıntılarını dile getirmek için eylem ve etkinlik yaparak, çözüm makamında olanlara alanlardan mesaj vermesini; çözüm odaklı olmamakla, tam tersine popilist bir hareket olmakla izah etmeye çalışmak akılla ve mantıkla izah edilir tarafı yoktur.

Çalışanların sorun ve sıkıntılarını görmezden gelen, Toplu Sözleşme Masasında kamu çalışanlarının hak ve hukukunu satanlar, Kamu çalışanlarının hakkını korumak adına sendikal literatürlerinde, sendikal eylem ve etkinlikler bulunmayan zavallı zevatlar, ayakkabı kutularında çıkan 4,5 milyon dolarlara, yatak odalarındaki kasalara ve para sayma makinalarına sahip çıkmak adına, sokaklara çıkarak eylem ve nümayişler yapanlar, siz bu eylemlerinizle kime sahip çıktınız; siz sağlık çalışanlarının, hangi sorunlarını dile getirmiş oldunuz.

Siz, sağlık çalışanlarının sorunlarına gözünü kapatıp, kulağını tıkayan, sorunun asıl kaynağı olanlar ile hangi yüzle bayram kutluyorsunuz. Bu bayram kimin? Ortada bir bayram havası mı gördünüz.Tükenmişlik sendromunu en çok yaşayan sağlık çalışanları, şiddete maruz kalma konusunda en çok mağdur olan sağlık çalışanı, ek ödeme konusunda günden güne mağdur olan sağlık çalışanı, fiili hizmet zammı(yıpranma payı)alamamanın mağduru sağlık çalışanı siz hala bayram yapıyorsunuz.Siz, sağlık çalışanlarını her günün kendine bayram olduğunu zannedenlerden mi sanıyorsunuz?

Sizler, sendikacılığı Bakanlar ve bürokratlar ile aynı resim karesinde görüntü vermek, çay içmek, pinpon oynamak olarak gördünüz. Toplu Sözleşme Masasında gerekli kararlılık ve dirayeti gösteremediğiniz. Kamu çalışanlarının iki yılını heba ettiniz. Siz bunun hesabını kamu çalışanlarına vereceksiniz. Kamu çalışanları er ya da geç, toplu sözleşme masasında yetkiyi ehline verecektir. İnanın o zaman siz de kar edeceksiniz.

ALANLAR ER MEYDANIDIR. YÜREĞİ YETENLER İNER.

EMEK HIRSIZLARI İNEMEZ

TÜRK SAĞLIK SEN

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER