Nazilli Devlet Hastanesi HAP Tatbikatı

Nazilli Devlet Hastanesi'nde olası bir yangında acil durum tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Gerçeği aratmayan tatbikat, hasta yakınları tarafından ilgiyle izlendi.

Nazilli Devlet Hastanesi HAP Tatbikatı


Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Nazilli Devlet Hastanesi ambulans girişi tarafında yapılan tatbikata Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Aydın Büyükşehir İtfaiye Ekipleri, 112 Komuta Kontrol Merkezi, İl Sağlık ve Genel sekreterlikten gözlemciler katıldı. thumb__87444-e4375c38826351fdc2ce07a244fcef2b.jpg

Tatbikatta senaryo gereği zemin kat birinci basamak yoğun bakımda yangın çıktığı, burada yaralanan 6 kişiye müdahale edildikten sonra güvenli bölge çıkarıldı. Burada yaralılara müdahale edildikten sonra ambulanslar sayesinde sağlık kuruluşlarına sevkleri yapıldı. Senaryo gereği yoğun bakımda temsili yangın çıkarıldı. Yaralılar tahliye edildikten sonra ve kimsenin kalmadığı belirlendikten sonra yangın itfaiye, UMKE ve AFAD yetkilileri tarafından kontrol altına alındı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER