Recep Akdağ ve AFAD Başkanı Konteynerkenti Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcımız Sn. Recep Akdağ ve AFAD Başkanı Sn. Halis Bilden, Osmaniye’deki Konteynerkenti Ziyaret Ettiler

Recep Akdağ ve AFAD Başkanı  Konteynerkenti Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcımız Sn. Recep Akdağ ve AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden ile birlikte Osmaniye Merkez Cevdetiye Beldesi'ndeki Suriyeli Türkmen ailelerin kaldığı konteyner kenti ziyaret etti. Sn. Akdağ buradaki misafir ailelerle görüşüp istek ve şikayetlerini dinledi.

Yatalak olan hastaları da ziyaret eden Başbakan Yardımcımız Sn. Akdağ, gerekli yardımların yapılması konusunda yetkililere talimat verirken, eğitim kampüsünde ders gören öğrencilerle de sohbet etti. Ziyaret ve görüşmelerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Sn. Akdağ, şunları söyledi:

"Burada bir konteyner kent kurulmuş durumda. Herkesin evinde suyu, banyosu, tuvaleti, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi var. Burada 13 bin 500 kardeşimiz bulunmakta ve 3 bin 350 konteynerimiz var. Buradaki bir meselemiz bazı konteynerler geçici olarak buraya gelenler nedeniyle biraz kalabalıklaşmış durumda. Bunu rahatlatacak tedbirleri, il valimizle buradaki görevli arkadaşlarımızla konuştuk, süratle halledeceğiz. Bizim için bu geçici barınma merkezlerinde yaşayan kardeşlerimiz başımızın üstündeki misafirlerimizdir. Onu da inşallah bir iki hafta içerisinde iyileştireceğiz. "

Sn. Akdağ'ın kamp ziyaretine, Osmaniye Valisi Sn. Ömer Faruk Coşkun ve Osmaniye Emniyet Müdürü Sn. Nurettin Gökduman eşlik ettiler.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER