Afet Risk Yönetimi Toplantısı Düzenlendi

Türkiye’nin afet risk yönetimi konulu 16. Yuvarlak Masa Toplantısı ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlendi.

 Afet Risk Yönetimi Toplantısı Düzenlendi
Toplantıya çeşitli üniversitelerden öğretim görevlileri, çeşitli derneklerden temsilciler, AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Daire Başkanı Mehmet Akif DANACI, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Hacı Halil AFŞARATA, 1. Hukuk Müşaviri İsmail YEŞİL, Bursa AFAD İl Müdürü İbrahim TARI, Zonguldak AFAD İl Müdürü Ahmet GÜNGÖR, Yalova AFAD İl Müdürü Bora YALÇIN, Düzce AFAD İl Müdürü Ali KARTAL, Sakarya AFAD İl Müdürü İsmail DİLAVER, Karabük AFAD İl Müdürü Gazanfer ERBAY, Bolu AFAD İl Müdürü Hasan ERDOĞAN, Aksaray AFAD İl Müdürü İsmail ÖZTABAK, Çanakkale AFAD İl Müdürü Erdoğan ÇABUK, Amasya AFAD İl Müdürü Adem ALTUN, Niğde AFAD İl Müdürü Şevki TÜRK, Bingöl AFAD İl Müdürü Mehmet Emin BOĞATEKİN, Bitlis AFAD İl Müdürü Maşallah BAYAV, Muş AFAD İl Müdürü Abdürrahim DAYANAN ve kurumumuz çalışanları katıldı.
 
ODTÜ Rektörü Ahmet ACAR ve ODTÜ Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yardımcı Doçent Doktor Berna Burçak BAŞBUĞ ERKAN’ın açılış konuşmalarıyla başlayan toplantının ilk bölümünde AFAD Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığından Dr. Cemile ÖZTÜRK AKCA AFAD Stratejik Planı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Toplantının ilk bölümünde ayrıca Yalova AFAD İl Müdürümüz “Yalova İli Özelinde Endüstriyel Kazalarda Planlama ve Müdahale” Bursa AFAD İl Müdürümüz İbrahim TARI “Bursa Afet Eğitim Merkezi Eğitim Süreçleri” konularında birer sunum yaptılar.
 
Toplantının ikinci bölümünde AFAD Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden AFAD Uzmanı Nazmiye ÇIRA “Afetler Özelinde Medya ve İletişim Yönetimi” AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi Başkanlığından Uzman Yardımcısı Cumhur ÖZKAPTAN “Afet ve Acil Durum Lojistik Depoları” AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi Başkanlığından Dr. Devrim BAĞLA “Teknolojik Afetler Risk Azaltma Çalışmaları” AFAD Planlama ve Zarar Azaltma Dairesinden Demet ŞAHİN “Etkin Afet Risk Yönetimi İçin Kapasite Geliştirme Teknik İşbirliği Projesi” konularında birer sunum gerçekleştirdiler.
 
Toplantının son bölümünde AFAD 1. Hukuk Müşaviri İsmail YEŞİL “Türkiye Afet Müdahale Planı” ve hazırlanan yönetmelikle ilgili bilgilendirme yaptı ve soruları cevapladı.
 
Ayrıca toplantı süresince Başkanlığımız Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince açılan stantımızda kurumumuz faaliyetlerine ve afet bilincine yönelik broşür, kitap, dergi vb. görsel materyaller katılımcıların ilgisine sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2014, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER