Afet Gönüllüsü Sivil Toplum Kuruluşları AFAD'da Buluştu

Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün koordisinde 02.05.2014 günü gerçekleştirdiğimiz “Sivil Toplum Teşkilatları ile İşbirliği ve Koordinasyonu Geliştirme İstişare Toplantısı”nda Afyonkarahisar İlimizde faaliyetini sürdüren afet gönüllüsü sivil toplum kuruluşları ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelindi.

Afet Gönüllüsü Sivil Toplum Kuruluşları AFAD'da Buluştu
 İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün koordisinde 02.05.2014 günü gerçekleştirdiğimiz “Sivil Toplum Teşkilatları ile İşbirliği ve Koordinasyonu Geliştirme İstişare Toplantısı”nda Afyonkarahisar İlimizde faaliyetini sürdüren afet gönüllüsü sivil toplum kuruluşları  ile  kahvaltılı toplantıda bir araya gelindi.

İl AFAD Müdürlüğümüzde gerçekleşen toplantıya; Türk Kızılay’ı Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Danıştekin ve Üyesi Mustafa Turunç,  Afyonkarahisar Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği Başkanı Emrah Ceylan ve Dernek Üyeleri İbrahim Elmas, Süleyman Özen, Mustafa Taşpınar, TRAC Afyonkarahisar İl Temsilcisi Şevket N. Akdemir, Afet Bilinci Derneği Üyeleri Dr. Murad Tiryakioğlu, Özgür Demir, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Afet Bilinci Derneği Üyesi Serdar Gülbahar, Afyonkarahisar OFFROAD Kulübü (AFOFF) üyesi Nurettin Akdeniz, Afyonkarahisar Doğa Sporları kulübü (AFDOS) temsilcisi Mustafa Çalışkaner ve Basın mensupları katıldı.

Toplantı gündemi İl AFAD Müdürü Mehmet Buldan’ın,    İl AFAD Müdürlüğünün idari yapısının yeniden yapılanması ve 2014 yılındaki çalışmaları hakkında genel bilgilendirmesi ile başladı. Sohbet havasında geçen toplantı; Muhtemel Afet ve Acil Durumlarda Sivil Toplum Teşkilatlarının İl AFAD Müdürlüğüne Katkıları Neler Olabilir, İlimizdeki Medyanın ve Sivil Toplum Teşkilatlarının AFAD’a Bakışı,  İL AFAD Müdürlüğünün Medyadan ve Sivil Toplum Teşkilatlarından Beklentileri Nelerdir? Başlıklarındaki gündemle devam etti.

Basının da davetli olduğu toplantı öncesinde katılımcılara kahvaltı ikramında bulunuldu. Karşılıklı görüş alışverişi içinde geçen istişare toplantısında gelecek için aşağdaki müşterek kararlar alındı.

Afete hazırlık çalışmaları kapsamında,  Afyonkarahisar İl Afet Acil Durum Müdürlüğünün koordinesinde ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla 3’er aylık periyodlarla toplantılar yapılması. Toplantılarda belirlenecek bir konu üzerinde yılda bir kez Çalıştay düzenlenmesi ve çıkacak sonuç raporunun AFAD Başkanlığına gönderilmesi. Düzenlenecek tatbikatlara STK’ların katkılarının artırılması amacıyla çalışmalar yapılması. Yapılacak toplantılara Medya temsilcilerinin de katılımı sağlanarak, afetlere hazırlık çalışmalarında medyanın katkıları da değerlendirilmesi.  Oluşturulacak bir web sayfasıyla, afet görevlileri ile afet gönüllüleri arasındaki iletişim ve bilgi alışverişinin etkinliği artırılması. Bilgilerinden faydalanmak amacıyla, yapılacak toplantılara gündemle ile ilgili kurum, kuruluş ve STK’lar davet edilmesi kararlaştırıldı.

Toplantı sonunda Afyonkarahisar Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği tarafından İl AFAD Müdürümüz Mehmet Buldan’a derneğe yapmış olduğu destek ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

AFYONKARAHİSAR AFAD

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2014, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER