Acil sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi için çalışma başlatıldı

Kıbrıs Sağlık Bakanlığı, ülkede acil sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik çalışma başlatıldığını duyurdu.

Acil sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi için çalışma başlatıldı
Kıbrıs Bakanlık Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, bu amaçla TC Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun başkanlığındaki bir Kıbrıs Sağlık Bakanı Ahmet Gülle’nin davetlisi olarak bu sabah KKTC’ye geldi.

TC Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun başkanlığındaki heyet, Sağlık Bakanı Ahmet Gülle’ye bir de nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, ziyarette yaptığı açıklamada, ülkede acil sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve daha çağdaş bir yapıya ulaştırılmasına yönelik bir çalışma başlattıklarını kaydederek, Prof. Dr. Ali Coşkun’u heyetiyle birlikte misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kabulde, TC Sağlık Bakanlığı’nın, acil sağlık hizmetleri alanında kat ettiği başarılı çalışmalardan övgüyle bahseden Bakan Gülle, TC Sağlık Bakanlığı’nın bu alandaki deneyimlerinden faydalanmak istediklerini dile getirdi.

Coşkun: ”Gereken katkıyı yapmaya hazırız”

Sağlık Bakanı Gülle ve Bakanlık yetkililerine Türkiye’de acil sağlık hizmetleri alanında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ali Coşkun da, KKTC’deki acil sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik gereken katkıyı yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki yetkililer, uzmanlar ve ilgili ekiplerle beraber 3 gün süreyle KKTC’de çeşitli temas ve çalışmalar yapacak olan TC Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü heyeti, Cuma akşamı ülkeden ayrılacak.

Durum tespiti, saha çalışması ve eylem planı…

Ülkedeki acil sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi hedefiyle başlatılan çalışmaların ilk gününde yer alan toplantıda, durum tespitine yönelik bir değerlendirme yapılarak, Dünya’daki ve Türkiye’deki uygulamalar ile KKTC’de yapılması gerekenler ele alındı.

İkinci gün saha çalışmasının yapılacağı kaydedilen açıklamada, son gün eylem planının oluşturulmasına yönelik çalışma yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2014, 01:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER