112 Çalışanları Yemek Konusunda Mağdur

Türk Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz, 112 personelinin yemek sorununa dikkat çekerek, Sağlık Bakanlığı’nın yemek sorununu çözmeye yönelik genelgesi olmasına rağmen,112 çalışanlarının mağdur edildiğini belirtti.

112 Çalışanları Yemek Konusunda Mağdur
 Türk Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz, 112 personelinin yemek sorununa dikkat çekerek, Sağlık Bakanlığı'nın yemek sorununu çözmeye yönelik genelgesi olmasına rağmen,112 çalışanlarının mağdur edildiğini belirtti.
Türk Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Dr. Ali İhsan Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada, yemek yardımı ile ilgili yasal düzenleme yapılmasına rağmen 112 çalışanlarına hala yemek yardımını düzenli vermeyen il sağlık müdürlüklerinin olduğunu ifade etti.

"SORUN DEVAM EDİYOR"

Dr. Ali İhsan Yılmaz, 112 acil sağlık hizmetleriyle ilgili, Sağlık Bakanlığı çalışanların üç öğün yemek hizmetlerini karşılamak üzere genelge yayınladığını hatırlattığı açıklamasında şunları kaydetti:

"Antalya ve diğer illere 12. 07. 2013 tarihinde genelge ulaşmış olmasına rağmen bugüne kadar herhangi bir gelişme sağlanamadı. 112'de çalışan arkadaşlarımız hastanelere yemek saatinde gelirlerse yemek yeme şansını yakalıyorlar. Onun haricinde ceplerinden restoranlarda bu hizmeti satın alarak mağdur oluyor. Bu sorun 112 kurulduğundan bu yana devam ediyor."

"YAKINDA EYLEM YAPACAĞIZ"

Genelgeyi hatırlatan Yılmaz açıklamasında, "Sağlık hizmetleri sağlık komuta kontrol merkezi ve istasyonlarında çalışan tüm personele çalışma süresine paralel olarak öğle ve akşam yemeği ile gece kahvaltıdan oluşan 3 öğün olacak şekilde yiyecek yardımı yapılacaktır denilmesine rağmen, 112 personeli sıkıntı yaşıyor. İlimizde Akseki, İbradı, Gündoğmuş, Kaş gibi uzak merkezlerde bu işin çözümünü de Sağlık Bakanlığı genelgeye koymuş, genelgenin 6. maddesinde 'Merkeze uzakta yer alan istasyonlar için alt yükleniciler tarafından yemek servisi sağlanabileceği yönünde düzenleme yapılabilecektir. Hiçbir şekilde yemek servisinin sağlanamadığı durumlarda uygun şartlar oluşturularak yemek yardımı nevale olarak da karşılanabilir' yazmaktadır. 2014 yılında bu sorunun çözüleceğini söylemelerine rağmen çözüm oluşmadı" sözlerine yer verdi.

Yılmaz, yemek sorununun çözülememesi durumunda her türlü eylem ve etkinliğe başvuracaklarını bildirdi. 
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 00:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER