112 Ambulansına Saldırdı, 3 Yıl Hapis Cezası Aldı

Kayseri'de geçen yıl kavga ihbarını değerlendiren 112 ekiplerine saldırarak ambulansın dikiz aynasını kıran bir kişi, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

112 Ambulansına Saldırdı, 3 Yıl Hapis Cezası Aldı
 2012 yılının Ekim ayında bir ihbarı değerlendiren 112 ekipleri, Kocasinan ilçesine bağlı Erkilet Mahallesi'nde akşam saat 20.40 sıralarında kavga eden 3 kişiye müdahale etmek istedi. Olay yerine gelen 112 ekiplerine saldıran M.H. ve arkadaşları, ambulansın dikiz aynasını kırdı. 112 çalışanlarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından M.H. ve iki arkadaşı etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Olayda alkollü olduğu belirlenen M.H. hakkında açılan dava bugün sonuçlandı. Hakim karşısına çıkan M.H. hakkında 3 yıl hapis kararı veren mahkeme, cezanın para cezasına çevrilmesi talebini de reddetti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Öksüzkaya, 112 personelinin özellikle vatandaşa en kısa sürede yardım etmek için büyük çaba sarf ettiğinin altını çizerek, "Vatandaşlarımızdan, 112 personelimize karşı daha anlayışlı ve daha duyarlı olmalarını istiyoruz" dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Öksüzkaya, sağlık personeline yapılacak olan saldırıları adli olarak sonuna kadar takip edeceklerini söyledi.
  İHA
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2013, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER